STRONA GŁÓWNA   KONTAKT   ZARZĄD   GALERIA   ARCHIWUM   LINKI  
POGODNA JESIEŃ ŻYCIA NA KUJAWACH I POMORZU - PROJEKT ROZWOJU POMOCY ŚRODOWISKOWEJ DLA SENIORÓWZAPROSZENIE DO UDZIAŁU W XXVII OGÓLNOPOLSKIEJ OLIMPIADZIE PROMOCJI ZDROWEGO STYLU ŻYCIA PCK


Kujawsko-Pomorski Oddział Okręgowy Polskiego Czerwonego Krzyża w Bydgoszczy serdecznie zapraszamy Państwa uczniów do wzięcia udziału w XXVII edycji Ogólnopolskiej Olimpiady Promocji Zdrowego Stylu Życia organizowanej przez Polski Czerwony Krzyż.

W konkursie mogą uczestniczyć uczniowie szkół podstawowych (klasy VII i VIII), z oddziałów gimnazjalnych i ze szkół średnich.

Olimpiada Promocji Zdrowego Stylu Życia, to ogólnopolski konkurs dla tych, którzy wiedzą, jak zdrowo i aktywnie żyć. Uczestnicy Olimpiady muszą wykazać się wiedzą dotyczącą zdrowego odżywiania, przeciwdziałania uzależnieniom, ekologii oraz znajomością zasad udzielania pierwszej pomocy.

Konkursu składa się z czterech etapów – szkolnego, rejonowego, okręgowego i centralnego, czyli finału. Na każdym etapie Olimpiady uczestnicy muszą rozwiązać test dotyczący prawidłowego odżywiania, pierwszej pomocy, ekologii oraz promocji zdrowego stylu życia. W tym roku po raz kolejny test w etapie szkolnym może zostać przeprowadzony on-line. W szkołach, które nie zdecydują się na prowadzenie tego etapu on-line, istnieje możliwość przeprowadzenia konkursu w tradycyjny sposób (testy wydrukowane na kartkach).

Aby uczniowie mogli wziąć udział w Olimpiadzie wystarczy, że dyrektor szkoły, opiekun Szkolnego Koła PCK lub oddelegowany nauczyciel w terminie do 31 października 2018r. zgłosi się do biura Kujawsko-Pomorskiego Oddziału Okręgowego Polskiego Czerwonego Krzyża w Bydgoszczy przy ul. Warmińskiego 10 (zgłoszenie może być drogą elektroniczną, wzór w załaczeniu). Tam w zależności od wybranej formy przeprowadzenia testu, czekają wskazówki i gotowe pytania testowe w wersji papierowej lub wskazówki jak wziąć udział w teście on-line.

Etap szkolny Olimpiady odbędzie się do 30 listopada 2018 r.

Etap rejonowy – odbędzie się 14 grudnia 2018r.

Na tych etapach organizacja Olimpiady w Bydgoszczy przebiega w ramach projektu pod hasłem „W ZDROWYM CIELE ZDROWA KREW - druga edycja”, który jest współfinansowane przez  Urząd Marszałkowski Województwa Kujawsko-Pomorskiego.

Więcej informacji znajdziecie Państwo na stronach: Facebook:Z poważaniem


Elżbieta Marcinkowska

Specjalista do spraw

promocji zdrowia,

szkoleń i wolontariatu

Kom. 531 211 052Najbliższy kurs: 23-24.02.2019

Ilość wejść na stronę od 30.05.2011: