STRONA GŁÓWNA   KONTAKT   ZARZĄD   GALERIA   ARCHIWUM   LINKI  
POGODNA JESIEŃ ŻYCIA NA KUJAWACH I POMORZU – PROJEKT ROZWOJU POMOCY ŚRODOWISKOWEJ DLA SENIORÓW

Polski Czerwony Krzyż Kujawsko-Pomorski Oddział Okręgowy w Bydgoszczy już po raz osiemnasty przyłączył się do ogólnopolskiej akcji charytatywnej

pn.„WYPRAWKA DLA ŻAKA”,

której celem jest pomoc rodzinom najuboższym i wyposażenie ich dzieci w wyprawki szkolne, które sprawią, że godnie rozpoczną nowy rok szkolny.

Mając na uwadze trudną sytuację wielu rodzin w naszym mieście, a w szczególności matek samotnie wychowujących dzieci, oraz rodziny z dziećmi niepełnosprawnymi, pomoc pragniemy skierować przede wszystkim do tych środowisk.

Nasze działania objęte zostały patronatem honorowym Prezydenta Miasta Bydgoszczy, patronat medialny nad naszą akcją sprawuje TVP S.A. oraz Radio ESKA i prasowy Express Bydgoski.

Tegoroczną akcję w Bydgoszczy rozpoczęliśmy już w miesiącu czerwcu 2018r. we współpracy ze szkolnymi kołami PCK oraz szkolnymi Kołami Wolontariatu.


Dzięki ofiarności uczniów udało nam się do tej pory zebrać artykuły szkolne dla ok. 100 dzieci.

Nasz długoletni sponsor Pentel jak co roku włączył się do naszej akcji przekazując artykuły szkolne typu kredki, ołówki, pióra kulkowe, długopisy, gumki, pastele, które sukcesywnie będziemy wydawać dzieciom i młodzieży w roku szkolnym 2018/2019.


W tym roku planujemy przygotować ok. 500 szt. wyprawek uczniom ze szkół podstawowych (II i III klasa) z naszego miasta oraz dzieciom niepełnosprawnym bez określenia przedziału wiekowego.

Pierwsze wyprawki planujemy dzieciom wręczyć jeszcze przed rozpoczęciem roku szkolnego w dniu 30.08.2018. o godzinie 11,00 na dziedzińcu PCK w Bydgoszczy przy ul. Warmińskiego 10.

Kolejna okazja do wręczenia dzieciom wyprawek szkolnych nastąpi w dniu 21.09.2018r. o godzinie 18.00, podczas finałowego koncertu charytatywnego „Podaruj Dzieciom Serce”. Koncert ten zostanie zorganizowany dzięki wsparciu finansowemu Miasta Bydgoszcz. Wydarzenie to odbędzie się w Hali ŁUCZNICZKA, gdzie w tym roku wystąpi znana i lubiana przez rzeszę fanów wokalistka Anna Wyszkoni wraz ze swoim zespołem. Przed koncertem jako support wystąpią dwa lokalne zespoły muzyczne z Bydgoszczy.

Pozostałe wyprawki sukcesywnie będą wydawane w biurze KPOO PCK w ciągu roku szkolnego 2018/2019.

Akcję naszą można jeszcze wesprzeć przynosząc artykuły szkolne do biura PCK jak również wpłacając datki pieniężne w kasie oddziału PCK.


Na darczyńców czekamy od 8,00 do 15,00.


Z czerwonokrzyskim pozdrowieniem
Najbliższy kurs: 26-27.01.2019

Ilość wejść na stronę od 30.05.2011: